V tomto dílu seriálu Svépomocí ŽIVĚ se věnujeme nanášení omítky na zateplenou fasádu. Kromě bílé provádíme aplikaci také mozaikové omítky ve spodní části dom. Fasáda - postup oprav Zatím nejtěžší opravu, kterou podstupujeme je oprava hliněné fasády. V současné době ještě není opravená , a také chybějí šambrány (ozdobné lišty kolem oken).
Omítka se nanáší strojně stříkáním, stáhne a urovná se hliníkovou latí a po zatuhnutí se seřízne latí a strhne škrabákem. Po provedení jádra je nutné dodržet časový odstup před aplikací finální omítky. Na vyschnutí jádra je třeba počítat s 1mm omítky = jeden den schnutí. Technologický postup prací při zateplení fasády ve rozepsaných krocích: Podklad pro izolant musí být suchý a pevný, dále zbavený všech nečistot a mastnot. Případné nesoudržné nebo uvolněné části fasády musí být odstraněny.
Pokud narazíte obnaženou výztuž, je třeba tuto technicky ošetřit. Pokud tedy chcete realizovat systém zateplení známý jako provětrávaná fasáda , je následný realizační postup jednoduchý. Níže popsaný postup je velmi jednoduše a zevrubně popsaný a může se systém od systému a podle výrobce lišit, ne však zásadně. Může se jednat o odchylky v druhu konstrukce a použitých kotevních. Než začneme zateplovat.
Vnější kontaktní zateplovací systémy (ETICS - External Thermal Insulation Composite Systems) se zpravidla sestávají z vhodných tepelně izolačních desek, lepících a armovacích tmelů, různých druhů hmoždinek a příslušenství (rohové, zakládací, ukončovací, dilatační a další profily) a různých typů fasádních omítek, penetrací atd. Drevená fasáda časom degraduje pôsobením poveternostných vplyvov a pôsobením slnečného žiarenia. Existujú kvalitné dreviny, ktoré pri použití na fasáde vyzerajú prijateľne aj bez údržby. Niekomu sa zosivené drevo, ktoré stratí farbu na slnečnom mieste už po roku páči, ale pri použití ako fasádny obklad si to treba.
Přední výrobce a dodavatel systémů pro fasády, omítky, zateplení, podlahy, dlažby a tmely. Optical Center Store provides a wide range of contact lenses CooperVision at low price. Odvětrávaná fasáda a spojovací prostředky.
Díky tomu, že budou (hlavně v případě dřevěných fasád) spojovací prostředky použité v exteriéru a vystavené povětrnostním vlivům používají se vruty z nerez oceli. Ty mají obecně menší pevnost, jsou dražší, ale nereznou a nenechávají vám na fasádě skvrny nebo. Jako izolant se dá použít například minerální vata. Ta zcela vyplní prostor mezi zdivem a fasádou, takže v izolaci nevzniknou žádné prázdné prostory.
Pokud použijeme kvalitní nátěry a dodržíme správný postup , fasáda by měla dům dostatečně ochraňovat před povětrnostními vlivy zhruba 15. Otázkou je, aky zvolit najlepsi postup aby bolo co najlepsie chranene a aku znacku pouzit. Abyste se mohli těšit ze všech výho které vám zateplená fasáda nabízí, je velmi důležitý správný technologický postup zateplení. Při neodborném zásahu totiž často dochází ke vzniku tepelných mostů, kterými nejen uniká teplo z interiéru, ale je to především místo náchylné ke vzniku vlhkosti a plísní. Pracovní postup - Nátěry na fasády Při nanášení penetrace na fasádu štětkou provádíme křížové i krouživé tahy, abychom roztok dostali do všech pórů.
Hrubší a členitější fasády vyžadují při penetrování i tupování štětkou s řidším roztokem - tzv. Cílem je dostat penetraci do všech. Je Vaša fasáda zanesená prachom, machom alebo inými nečistotami? Ponúkame čistenie fasád. POSTUP PŘI ZATEPLENÍ FASÁDY MINERÁLNÍ VATOU.
Začneme přípravou podkladu, tento musí být soudržný, nic nesmí odpadávat, vše co jde tak odstranit. Toto se týká zejména dodatečného zateplení, kdy se lepí na starou fasádu atd. Když máme podklad pevný a soudržný, tak ho zbavíme veškerého prachu a mastnoty, nejlépe se.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.