Jak vyčistit pračku od filtru až po buben 16. Chcete, aby vám pračka dlouho a dobře sloužila? Kombinace vlhka a nečistot z prádla vytváří prostředí, ve kterém se rády usazují bakterie či plísně. Navíc má pračka plno skrytých a těžce dostupných míst, kde se ještě navíc usazuje vodní kámen a zbytky pracího prášku.
Podlením důležitým místem, jemuž byste měli věnovat pozornost, je buben a vana pračky.
Co se týče čištění těchto míst, existuje spousta tzv. V tomto článku vám řekneme, jak vyčistit buben pračky od nečistot a špíny. Během provozu pračky s časem se v něm hromadí nečistoty a vápno, což vede k tvorbě plísní a nepříjemnému zápachu. Silná vrstva vápence může způsobit přetížení motoru a poškození ohřívače. Proto je nutné pravidelně čistit buben.
Poslední věcí na čištění je buben pračky a celá její vana. K té se bohužel bez kompletního rozebrání nedostanete.
Ale můžete ji kvalitně vyčistit tak, že místo pracího prášku nasypete do zásobníku sáček kyseliny citrónové. S tímto “práškem” vyperete jednu prázdnou pračku na. Alespoň jednou za měsíc vyčistěte dávkovač aviváže a prášku na praní. Nebojte se ho vyndat úplně ven.
V návodu k přístroji si najděte, jak na to. Aby vám totiž při nasypávání či nalévání pracího prostředku náhodou nezůstal v ruce, drží ho v těle pračky. Při čištění pračky nezapomeňte také na otvor, kam se zásuvka umisťuje.
Nyní se můžete pustit do těsnění kolem dřívek, které je často zaneseno zapomenutými kapesníky, vlasy a podobně. Zapomínat by se nemělo ani na filtr, právě zanesený filtr bývá častým důvodem, proč pračka nefunguje tak jak má. Pravidelné čištění pračky. Nejen v případě, že se vám z bubnu line příšerný odér, ale hlavně jako prevenci bychom měli pračce dopřávat pravidelný servis. Nevím, jak u vás, ale většina žen čištění pračky přímo nesnáší.
Na všechny ty filtry, gumy a záhyby potřebujete minimálně celodenní dovolenou. Poradíme vám, jak vyčistit pračku a co použít na vyčištění pračky. Jak často čistit: Nejlepší je dávkovač vypláchnout po každém praní a pořádně vyčistit alespoň 1x za měsíc.
Pod buben pračky sice nevidíme, ale to neznamená, že je čistý.
Usazuje se pod ním vodní kámen a spousta dalších nečistot. Pokud pračka nepříjemně zapáchá, je nejvyšší čas vyčistit i její buben. Můžete použít osvědčenou metodu s octem, kdy ho do pračky nalijete tři šálky a necháte běžet prací program nejvyšší teploty. Stejně funguje i sáček kyseliny citrónové.
Ovšem nedělejte to takto moc často, maximálně tak. Není nutné zakoupit drahé profesionální čisticí prostředky, které nejsou vždy dostatečně účinné. Začněme, zkusme to udělat s lidovými.
Výjimkou jsou samozřejmě pračky s vrchním plněním, kde si stačí buben jednoduše otáčet a otřít. Ale i tyto pračky mají místa, kam se prostě nedostanete. I když stále přidáváte aviváž, používáte kvalitní prací prášky, prádlo stejně nevoní. Kámen se usazuje v bubnu pračky a další na první pohled nepřístupných místech okolo bubnu. Zanesený buben pračky je mnohem větší problém než špinavá dávkovací nádoba.
Rozhodně nečistěte pračku pomocí nadměrného množství octa, který způsobuje poškození gumových částí pračky (čerpadlo, těsnění apod.). Přílišné dávkování octa by mohlo vaši pračku nenávratně poškodit. Zápach z pračky mají na svědomí bakterie a plísně, které se množí například v nádobě na prací prášek a aviváž, ale ještě častěji v útrobách a hadici pračky.
I ty ale naštěstí můžete vyčistit , aniž byste museli přístroj rozebírat. Buben můžete vyčistit.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.