pondělí 10. února 2020

Recirkulační digestoře

Recirkulační digestoře FABER. Díky špičkové technologii a filtrům nabízí recirkulační odsavače FABER nejlepší výsledný efekt. Kvalitní uhlíkové filtry zachytí maximální množství nečistot a pachů.


Naprostá většina nabízených digestoří může pracovat v recirkulačním režimu. Ověříte v podrobném popisu produktu.

Co je recirkulační režim u digestoře ? Dobrý den, rodiče plánují novou kuchyň a vzhledem k dispozici bytu a umístění kuchyně bude bohužel nutné použít digestoř s recirkulací. U recirkulačních digestoří se k pohlcení pachů používají takzvané uhlíkové filtry. Tento úkon je třeba provádět v závislosti na znečištění, obvykle je to ale v řádu měsíců.


Výsuvný odsavač par se třemi stupni výkonu zajistí svěží a zdravý vzduch během vaření. Omyvatelný filtr a LED osvětlení dělají z tohoto odsavače par skvělého pomocníka při vaření. Díky velkému lamelovému povrchu aktivního uhlíkového filtru může recirkulační modul cleanAir neutralizovat až pachů a zanechává tak za sebou jen čerstvý čistý vzduch.

Tímto způsobem dalece překonává tradiční recirkulační systémy a je srovnatelný s nejlepšími systémy odvětrávání. Digestoře využívají dvě hlavní technologie – odtah a recirkulaci. Odtahové digestoře se připojují ke komínu nebo k odtahovému potrubí, čímž jsou výpary odváděny pryč. Tuk se shromažďuje v tukovém filtru. Mají kovový filtr, který čistí odsávaný vzduch.


Z parametrů pak lze zohlednit výkon odtahu, šířku digestoře nebo její hlučnost. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší podvěsné recirkulační digestoře a jejich recenze. V tu chvíli byste si totiž odtahovou digestoř mohli pořídit jen s tím, že byste provedli v kuchyni stavební úpravy. Kvalitnější digestoře mají maximální hlučnost dB, která není ani při pravidelném používání rušivá.


Vpřední části digestoře se nachází osvětlení, které je při vaření velmi praktické. Na výběr máte buď halogenové, nebo LED žárovky. LED technologie je s ohledem na úspornost a životnost. Při recirkulačním provozu digestoře je okruh bez odtahu mimo místnost.


V takové situaci musíme (chtě nechtě) vybavit digestoř uhlíkovým filtrem. Ostrůvkové digestoře Ostrůvkové odsavače par jsou určeny k instalaci nad varnou zónu umístěnou v kuchyňském ostrůvku. Jsou vhodné především do větších prostor, které vzniknou spojením kuchyně s obývacím pokojem.

Výkon a typ odsavače z velké míry ovlivňují jeho hlučnost. Na hlučnost odsavače par může mít vliv i jeho způsob ukotvení. Maximální hlučnost digestoře při nejvyšším výkonu by měla být cca dB. Výhodou je především fakt, že tento typ produktu je možné zabudovat do jakkoliv řešené kuchyně , protože ke své činnosti nepotřebuje žádné vedení. Montáž digestoře bez odtahu.


Stačí, když ji podvěsíte pod horní skříňku nebo do prázdného prostoru nad sporák do takové výše, abyste mohli pohodlně nahlížet do nádob na plotně a zároveň nic nebránilo při filtraci par. Instalace digestoře bez odtahu, jíž se jinak říká recirkulační , je naprosto jednoduchá. Pak již jen digestoř zapojíte do zásuvky a jediné. Kuchyňský odsavač par – praktický i elegantní.


Pozornost profesionálních kuchařů i hospodyněk v domácnosti se v poslední době právem obrací ke kuchyňským odsavačům par. Provoz digestoře bude komfortní, pokud je daný model schopen uskutečnit 5-výměn vzduchu v místnosti za hodinu na takový rychlostní stupeň, u kterého hladina hlučnosti nepřekročí dB(A). Je ale třeba mít na zřeteli možnou ztrátu výkonu, která bude tím větší, čím delší a složitější bude potrubí a čím menší bude jeho průměr.


Určitě se zaměřte na způsob výměny vzduchu. Je proto velmi důležité tyto filtry měnit minimálně dvakrát do roku. Vyplatí se investovat do drahé digestoře , nebo postačí levná? Otestovali jsme modelů jak v nejnižší, tak nejvyšší cenové hladině. Při výběru odsavače je velice důležité zvolit si správný způsob ventilace.


Odtahové odsavače jsou zpravidla výkonnější a nemusí se u nich měnit filtry. Tyto digestoře odvádějí páry a kouř ven z budovy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky