Jsou ale mezi vámi jistě tací, kteří zrovna nestaví nový dům svých snů nebo neupravují svou nemovitost s možností vybudování odtahu par. V takovém okamžiku přichází na řadu recirkulační digestoře. Na první pohled může jít o naprosto shodné produkty, co se týče vzhledu.
V souvislosti s tím musíme zmínit i recenze digestoří, které plánujeme zveřejnit v nejbližší době, a velký článek, jenž by vám měl pomoci s tím, jak vybrat digestoř pro vaši domácnost. Ideálně dostatečně výkonnou, s malou hlučností a designem, který v nejmenším nenaruší pečlivě naplánovanou a rozvrženou kuchyni. Pokud máte velkou kuchyň s ostrůvkový pracovní plochou, měla by vaše volba padnout právě na tento typ. Zabere sice více prostoru, ale má vysoký sací výkon.
Jo ale jinak, to, že se digestoř jmenuje „komínová“, není odvozeno od toho, že by měla být zapojitelná jen do komína, ale podle jejího tvaru - má nad sebou prostě plechový komín. Pak jsou ještě třeba digestoře podstavné (pod skříňku) nebo vestavné (do skříňky), ale všecky jdou do komína nebo recirkulačně. Pokud si do kuchyně chcete pořídit levnou komínovou digestoř , zpozorněte při čtení této recenze.
Digestoř Gorenje WHC 623E14X s odtahem do komína pořídíte za velmi příznivou cenu, její výkon vás přesto nezklame. Díky klasickému designu tento model navíc snadno zapadne do každé kuchyně. Výsuvný odsavač par se třemi stupni výkonu zajistí svěží a zdravý vzduch během vaření. Omyvatelný filtr a LED osvětlení dělají z tohoto odsavače par skvělého pomocníka při vaření.
Pak je nutné použít digestoř se zbytečně velkým výkonem a tedy i spotřebou. Filtry jsou uhlíkové - obsahují přírodní aktivní uhlí, které dokáže zachytit pachy, tuky i vlhkost. Jak vybrat recirkulační digestoř. Dovedete si ještě dneska představit život bez digestoře? Možný bezesporu je, ale proč zbytečně trpět pod návalem páry, mastnoty a zápachů, když stačí drobný přístroj, který vás toho všeho zbaví?
Odlišnost se nachází uvnitř, odtah par tu nenajdeme, zastoupí ho totiž takzvaný recirkulační systém. Digestoř nasaje páry z kuchyně, pročistí je a navrátí do místnosti. Klasickou odtahovou mít nemůžeme, protože ji není kam vyvést.
Recirkulační provoz digestoře. Při recirkulačním provozu digestoře je okruh bez odtahu mimo místnost. V takové situaci musíme (chtě nechtě) vybavit digestoř uhlíkovým filtrem.
Digestoř je dnes už prakticky neodmyslitelnou součástí každé kuchyně. Její účel spočívá v odvodu kouře, par a zápachů, které vznikají při vaření. Poté, co jsme si popsali jednotlivé typy digestoří, tak v následujícím kroku se zaměříme na to, podle čeho digestoř vybrat. Hluk – Většina digestoří je hlasitá, co si budeme povídat.
Když jsme se koukali na recenze různých modelů, tak jedna z nejčastějších stížností byla hluk. První varianta je řešena s využitím klasického horního odtahu, s to s průměrem hrdla o hodnotě 1mm. Součástí produktu je i zpětná klapka.
Nabídka je velmi široká, v rozhodování vám mohou pomoci recenze a testy, které najdete ke každému modelu, který eventuálně zvažujete koupit. Kč – nejlevnější typy digestoří jsou obvykle podvěsné, vestavěné (integrované) nebo komínové, které jsou navrženy tak, aby se vešly nad čtyř- prstencové varné desky nebo sporák. A u takových někdy zvítězí také digestoř ostrůvková. Jedná se o zajímavou variantu, v našich domácnostech ale ne tolik rozšířenou. Pro recirkulační provoz je nutné dokoupit uhlíkový filtr, který nasává vzduch, čistí jej a vrací zpět do místnosti.
Digestoř patří na první pohled k těm nejjednodušším spotřebičům v domácnosti. Ostrůvková digestoř Candy CMBI970LX je vybavena. Zapnete ji a ona začne odtahovat vzduch.
Při našich testech ale pravidelně zjišťujeme, že to ve skutečnosti tak jednoduché není. Je určená k vestavbě do kuchyňské skříňky (kvůli čemuž je potřeba sledovat rozměry, aby se do skříňky vešla). Na výšku má digestoř 1centimetru, na šířku 5centimetru a do hloubky centimetrů.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.