úterý 17. října 2017

Cim vycistit plasty v aute

Přečtěte si návo jak vyčistit interiér auta. Protože se čištěním interiérů aut zabývám profesionálně, popíšu vám konkrétní postup čištění interiéru auta, jaké čistící prostředky a pomůcky použít, jak vyčistit a vytepovat sedačky, koberečky a další čalounění, čím ošetřit plasty , jak pečovat o kožené sedačky. V létě dostává interiér auta zabrat, ať už děti vozíte, nebo ne. Proto jsme pro vás dali dohromady pár tipů na to, jak vyčistit interiér auta, díky kterým mu vrátíte předprázdninovou slávu, a to za použití věcí, které najdete doma.


PLASTIC CLEANER - Čistenie a obnova plastov: Univerzálny, vysokoúčinný čistiaci prípravok, vhodný na všetky druhy plastových komponentov. Odstraňuje nečistoty a odmasťuje, naviac. Do čištění se však můžeme pustit i svépomocí a při dodržení základních pravidel a rad dosáhneme velmi dobrého výsledku. Právě na to se zaměříme na následujících řádcích, které věnujeme čištění interiéru auta v domácím prostředí. Auto už bude určitě vyčistění.


Jinek souhlasím, lepší je to dát někomu co to dělá. Jak vyčistit ručně sedačku? Tak tenhle dotaz dostávám od spousty čtenářů tohoto magazínu.


Jakým způsobem sedačku vyčistit ručně a jaké pomůcky a čistící prostředky k tomu použít? Jaké hrozí riziko při ručním čištění čalounění a kdy je lepší použít strojní čištění? To vše se dozvíte v článku. Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou - takzvaným plničem. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.


Barva či plnič ve spreji se moc nedoporučuje, neboť je v ní obecně méně tužidla spolu s tvrdidlem. Každodenné používanie automobilu sa skôr či neskôr prejaví na znečistení jeho interiéru. Aj vtedy, ak nepatríte práve medzi neporiadneho majiteľa, ktorí si pod sebou v aute doslova podstiela, je nutné čas od času pristúpiť k dôkladnému vyčisteniu interiéru vozidla.


Mnoho starších áut má všetky čierne plasty zašlé, čo totálne kazí dojem. Potom je tu ešte dočasné riešenie, ako zašlé plasty oživiť. Prostriedok leští a čistí nárazníky, spojlere a rôzne iné plastové časti na aute. V čistom aute sa budete cítiť lepšie, chránite svoje zdravie a určite to ocenia aj vaši spolucestujúci.


Ako sme už spomínali na čistenie si môžete vybrať profesionálov alebo sa do toho pustíte sami a využijete rady a tipy, ktoré ste sa v tomto článku dozvedeli. Ten dodává plastům, gumě, vinylům nebo kůži neutrální matný vzhled a navíc krásně provoní interiér vozidla po višních. Pokud se domníváte, že ošetřování plastových povrchů v autě je jenom estetickou záležitostí a zdá se Vám, že to nepotřebujete, dovolujeme si Vás upozornit, že je to jinak. Kromě oživení plastů jde také o jejich regeneraci , odolnost proti znečištění, ochrana před slunečními paprsky i před mrazem, zvýšení životnosti plastových předmětů. Všetky ingrediencie spojíme v plastovej miske a miešame, kým sa mydlo nerozpustí.


Potom do zmesi ponoríme kefu a čistíme tie časti vozidla, na ktorých sa nachádzajú škvrny. Keď skončíme, povrch utrieme vlhkou handrou. Rovnako postupujeme aj pri čistení rohoží, ktoré pred samotným čistením vysajeme vysávačom. Pokud to má čirou optiku, tak se dá většinou koupit jenom ten plast a nebývá ani tak drahý.


Pokud je tam vytvořena nějaká ochranná vrstva, tak ta se broušení zničí a po přeleštění je nutné to zase třeba stříknout nějakým bezbarvým lakem, jinak je riziko, že to po krátké době zmatní. Kdežto od profíků je to krásně voňavé a lesklé. Následne schmatnite prípravok na oživenie plastov a aplikujte ho. Ale pozor, raz za čas plasty tiež očistite čistiacim prostriedkom.


Zo skúsenosti viem, že ľudia si už nejaký ten čas neželajú lesklé plasty. V návodu k přístroji se dočtete, že k tomu stačí horký mycí roztok nebo voda s octem. Zapomeňte ale na ostré předměty, mohly by vnitřek poškrábat.


U hodně znečištěných povrchů potom použijte speciální prostředky na čištění trub.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky