úterý 30. ledna 2018

Noční proud časy

VT, denní proud ) a nízkého tarifu (NT, noční proud ) se liší v závislosti na distributorovi, sazbě, ročním období či dnu v týdnu. Noční proud od ČEZ: Časy zapnutí a vypnutí se mění. U starších elektroměrů jde o samostatnou krabičku na rozvodné desce. Novější elektroměry již obsahují i řízení HDO. Proč by vás přijímač HDO měl.


Noční proud časy

Levný proud , nebo taky levný tarif. Cena elektřiny v Nízkém tarifu, ve Vysokém tarifu (VT, NT, nočního proudu, denního proudu) v distribučních oblastech ČEZ, E. Kontakty na distributory elektrické energie. ONu můžete využívat nízkého tarifu jen ve vybraných lokalitách, a to zejména v jižních Čechách, na Moravě a Vysočině.


V ostatních oblastech zajišťuje dodávky elektřiny ČEZ distribuce a. HDO jsou jedním z prvků řízení spotřeby, díky nim se daří stabilizovat přenosovou síť. Není tedy vždy pevně a stejně stanoveno, že noční proud je vždy noční a ten denní zase přes den, distributoři ale časy zveřejňují a můžete tak jednoduše zjistit, kdy levnější tarif sepne i vám. Mnozí ještě pamatují časy , kdy noční proud putoval do zásuvek od 22:do 6:a někteří si raději ráno přivstali, aby si kávu uvařili levněji. Dnes už to tak jednoduché není.


Zjistěte si aktuální časy spínání HDO (neboli noční proud ) pro vaše odběrné místo elektřiny. Přejít k hlavnímu obsahu Distribuce. Jaké jsou časy spínání HDO?


Přečtěte si, jak funguje nízký tarif, neboli noční proud , a jak zjistit časy , kdy se u vás přepíná tarif z vysokého na nízký a naopak. HDO (hromadné dálkové ovládání) zapíná a vypíná určité spotřebiče a zároveň přepíná odběr elektřiny mezi vysokým a nízkým tarifem ( noční proud ). Naše stránky přizpůsobujeme podle toho, o které služby jste projevili zájem, a také sledujeme využití našich stránek. K přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem dochází pomocí technologie Hromadného Dálkového Ovládání ().


Tento přístroj umožňuje distributorovi na dálku vysílat povely nebo signály za účelem zapínaní či vypínání spotřebičů. Dřívější pevně stanovená doba pro levnější elektřinu nevyhovovala zatížení sítě, takže je v současnosti nízký tarif rozdělen do několika úseků podle regionů. V každém kraji je proto čas nízkého tarifu trochu jiný.


Zajímá vás, kdy je ve vaší lokalitě zapnutý noční proud ? Zjistíte to celkem snadno a to tím, že se jednak podíváte na kód na vašem HDO přístroji, který máte v rozvodné krabici (u elektroměru) a následně vyhledáte časy a dny na internetových odkazech, které jsou zde. Aktuální časy spínání HDO naleznete na internetových stránkách společnosti PREdistribuce, a. Moje PRE (záložka Moje odběrné místo). Zde si jej můžete aktivovat.


Signál přepíná mezi VT (Vysoký Tarif) a NT (Nízký Tarif), který je lidově nazývaný „ noční proud “. K příjmu signálu HDO slouží přijímač, který je v rozvaděči spolu s elektroměrem. Signál HDO je vysílán (modulován) na všech fázových vodičích z vn rozvodny. Jedná se o způsob regulace odběru elektrické energie na dálku využívaný v oblasti řízení energetického odběru. HDO je využíváno pro přepínání mezi vysokým tarifem (VT) a nízkým tarifem (NT) – dříve nazývaným jako noční proud.


Jeho využitím se vyrovnává spotřeba energie v rámci dne a je možné dosáhnout. Pojem „ noční proud “ se v domácnostech stále používá, ačkoli již oficiálně neexistuje. Jde vlastně o pojmenování levnější elektřiny, která po část dne proudí v domácnostech, které ji využívají například pro ohřev vody neb vytápění. Odebíraly v pozdních večerních hodinách až do časného rána elektřinu za výhodnější cenu. Přestože tento výraz zakořenil v našich končinách, oficiálně už noční proud jako takový neexistuje.


Naprostá většina z nás nyní pere i žehlí za stejné peníze. Podle toho, jestli váš největší elektrospotřebič zablokuje, nebo odblokuje, platíte vysoký, anebo nízký tarif elektřiny – lidově řečeno noční proud. Platnost nízkého tarifu záleží na technice a regionu.


Naučíte-li se noční proud správně využívat, oproti jednotarifové sazbě může dosáhnout roční úspory ve výši až několika tisíc korun. Střídání vysokého a nízkého tarifu na vašem elektroměru řídí spínač Hromadného. Možná jste se už setkali s pojmy vysoký a nízký tarif, neboli denní a noční proud. Ať už na faktuře nebo z doslechu. Co vlastně tyto pojmy znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl?


Zde máte přehled kdykoliv k dispozici a pod kontrolou, aniž byste museli zadávat kód HDO (hromadného dálkového ovládání, tj. spínání vysokého a nízkého tarifu). NT najdete na internetových stránkách svého provozovatele distribuční soustavy, na telefonických informačních linkách nebo v zákaznických centrech ČEZ, E. Distributoři můžou časy spínání měnit, změnu však musí zveřejnit minimálně s týdenním předstihem. Levný, nebo správněji nízký tarif můžete ve starších zdrojích najít pod označením noční proud.


V noci je totiž elektřiny spotřebováno méně, než přes den a dodavatelé proto v některých svých tarifech mají pro noční hodiny nižší sazby za spotřebovanou energii, než v běžném provozu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky