pondělí 29. srpna 2016

Jak velkou nádrž na dešťovou vodu

Nejdříve si promyslete, jak plánujete sbíranou dešťovou vodu využívat. Je třeba rozlišovat mezi použitím dešťové vody v domácnosti a na zahradě a čistým zavlažováním zahrady. Použití nádrže pouze pro zálivku zahrady je nejčastější důvo proč si lidé nádrž na vodu pořizují. Dozvíte se kolik řádově dešťové vody spadne na střechu v České republice a jak velkou nádrž potřebujete, abyste vodu zachytili.


Přitom jde o opatření, které není náročné na finance nebo realizaci. Dnes se podíváme podrobněji na to, jak akumulační nádrže na vodu fungují a jak je vybrat.

Retenční nádrž na dešťovou vodu může s přehledem vyřešit přísun užitkové vody pro váš dům. Existuje hned několik řešení. Právě z tohoto důvodu se lidé často zamýšlí, jak by mohli skladovat a využít vodu , která na nás padá z nebes (zdarma) – dešťovou vodu.


V našem článku Vám přinášíme informace o tom, jaké jsou dnes možnosti ve skladování, zadržování a využití dešťové vody. Jak taková nádrž funguje a jak vám pomůže snížit výdaje za vodu ? Mnoho z nás dešťovou vodu zachytává na zahradě do sudů umístěných pod okapy. Voda v nich je však znečištěná a díky teplu a sluníčku se poměrně rychle kazí.


Naopak retenční nádrž udrží dešťovku čerstvou i tři týdny.

Jak velkou vybrat nádrž na dešťovou vodu Výběr nádrže na dešťovou vodu ovlivňuje celá řada různých faktorů. U většiny našich nádrží a sestav naleznete doporučení pro jejich použití k velikosti střechy či uvažované ploše k pravidelné zálivce. Zachytávat dešťovou vodu má mnoho dobrých důvodů. V našem případě například ten, že svádět dešťovku do veřejné kanalizace je přímo zakázané.


I když ale nemáte přímo zákaz, vyplatí se zamyslet se nad tím, kolik spotřebujete vody třeba na zálivku zahrady, nemluvě o tom, že na děšťovku se dá připojit např. Mám nádrž na 10ma když pustím zavlažovače trávníku, rozdělené na větve po minutách, tak třetina až polovina vody zmizí. Zalévám jen dešťovou vodou, jak dojde tak už nezalévám.


Zásobník na vodu , nádoby na dešťovou vodu , sudy a IBC kontejnery. Nadzemní nádoba na vodu je vhodná tam, kde instalace podzemních nádrží a jímek není technicky či ekonomicky výhodná. Připravili jsme pro Vás nový praktický kalkulátor velikosti nádrže na dešťovou vodu za účelem jejího dalšího využívání. Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu ? Dešťová voda vám ušetří nezanedbatelnou část výdajů za vodu.


Zalévání dešťovou vodou je výhodné nejen z ekonomického hlediska, ale dešťová voda se navíc hodí pro zálivku více než voda pitná díky svému chemickému složení. Ale jsme ve fázi, kdy si musíme říct, jak velkou podzemní retenční nádrž na dešťovou vodu na pozemku budeme chtít, jaký typ, kde bude, kdy nám ji budou kopat. No prostě naplánovat základní nástroj pro zalévání naší zahrady a hospodaření s dešťovou vodou. Naše samonosné jímky na dešťovou vodu není nutné obetonovávat a jejich instalace je tak velmi jednoduchá.


Pokud si nevíte s výběrem nádrže rady, přečtěte si článek na našem blogu, ve kterém Vám poradíme, jak vybrat vhodnou nádrž na dešťovou vodu nebo nás neváhejte kontaktovat. Na trhu seženete nepřeberné množství nabídek nádrží na dešťovou vodu.

Materiály, že kterých se vyrábí jsou: beton, polyethylen a polypropylen. Beton může být odolný (i když ne všechny betonové nádrže jsou dostatečně kvalitní), ale nikdy není vzduchotěsný. Nadzemní samonosná nádrž VERU z polyetylenu (LLDPE) s poklopem o průměru cm. Vhodná do venkovních i vnitřních prostor. Uložení na rovný podklad.


Certifikace pro pitnou vodu. Vhodné též pro skladování dešťové vody. Stránka popisuje nabídku nádrží na dešťovou vodu společnosti Nicoll.


Popisuje jak akumulační nádrž vybrat, jak funguje zachycení srážkové vody a jak dešťovou vodu využívat. Společnost nabízí nádrže Garantia Columbus, Cristall, Li-Lo včetně čerpací techniky.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky