pátek 2. února 2018

Čištění dlažby po spárování

Při úklidu dlažby a obkladů jsou právě spáry největším problémem. Mají sklon zbarvovat se do různých odstínů, obvykle jiných, než těch původních. Nabídka různých barevných škál spárovací hmoty nyní dokáže tento problém potlačit a spárovací hmotu tak můžeme přizpůsobit barvě dlažby nebo obkladů. Spárování a utěsňováním dlažby nebo obkladu není až tak náročná věc. Důležitá je však preciznost a čištění.


Projdeme si jednotlivé kroky postupu, aby byl výsledek vašeho obkladu dokonalý a perfektní.

Nejlépe minut po spárování , až je hmota tzv. Zároveň ale nesmí být ani tekutá, abyste ji nevymyli i ze spár. Užitečné tipy na čištění veškerých povrchů (obklady, podlahy, dlažby.), čištění domácích spotřebičů (trouba, lednička, pračka, myčka…).


Doporučujeme nejlépe minut po spárování , až je hmota tzv. I po důkladném čištění tam vždy zůstanou patrné nevzhledné mapy zaschlé spárovací hmoty. Pro cementové spárovací hmoty je typické, že finální spára má obvykle velmi podobnou, nebo dokonce totožnou barvu, jakou má směs na spárování v suchém stavu. Nemusíme se tedy bát, když po přidání vody spára ztmavne.


Stačí ji nechat vyschnout a původní odstín se obnoví. Technika spárování a čištění obkladů a dlažeb po spárování.

Při této teplotě je však nutno počítat s prodlouženou dobou tvrdnutí. To platí i pro silikony a epoxidové hmoty. Při spárování obložené pracovní desky kuchyňské linky upravíme povrch spár tak, aby byly pokud možno v rovině s povrchem dlaždic.


Spárování obkladů a dlažby 29. Pokud bylo pro obkládání. Dobře vyspárovaný obklad dá, pokud jsme pečliví, nové stěně nebo podlaze perfektní tečku. Tím spíš, že doba, kdy jsme si mohli vybrat jen mezi sádrově bílou a šedým cementem je pryč. Nenechávejte spárovací hmotu na obkladech nebo dlažby zaschnout – už ji nedostanete pryč.


Ani důkladné čištění ji dobře neodstraní a na dlaždicích zůstanou nepěkné mapy. Asi minut po spárování je hmota tzv. To znamená, že už není tekutá, ale zároveň není suchá. To je ten správný čas, kdy smyjte. Po ukončení spárování neodkládejte okamžité odstranění cementových zbytků.


Stavební chemie nabízí vysoce účinné čisticí prostředky. Pamatujte však, že jsou na bázi kyselin, proto je nezbytné dodržovat návod a správně je ředit. K čištění spár je nejlepším nástrojem kartáček na zuby. Nečistotu a mastnotu odstraníte roztokem tekutého čisticího prostředku a teplé vody, popřípadě nebrusnou pastou.


Poradí mi někdo, čím vyčistit keramickou dlažbu po spárování.

Spárovací hmota mi předčasně zaschla a teď ji nemohu dočistit. Existuje nějaký prostředek na snažší vyčistění nebo to chce jen hadr, vodu rejžák a trpělivost. Nejen že vám po pokládce pomohou s cementovým povlakem, který zbyl po lepení a spárování , ale nebojte se je použít i při velkém úklidu.


Spolehlivější než drhnutí pískem je parní čistič. O výdrž dlaždic se nemusíte bát, snesou vysoké teploty. Obezřetní buďte pouze kolem dřevěného nábytku a zárubní dveří.


Jemné hlinité podíly navíc podporují růst plevelů. V případě použití pra-ného křemičitého písku je možné jej na ploše cca až týdny ponechat. Po opláchnutí povrchu jej vytřete do sucha čistým hadrem nebo ručníkem.


Je-li hmota stále na dlaždicích, pokračujte v čištění. Nalijte čistící směs na dlaždice, u vertikálních ji aplikujte pomocí. Všem, kdo pokládá dlažbu svépomocí přeji, aby se jim toto nestalo. Když je povrch dokonale suchý a čistý, vtírejte přípravek plochým štětcem anebo hadříkem rovnoměrně do povrchu. Po 10ti minutách setřetete mopem anebo houbou zbytky po přípravku.


Když se jedná o podlahu, po povrchu se smí chodit po osmi hodinách.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky