čtvrtek 10. října 2019

Jak na venkovní omítku

Jak na venkovní omítku

Jak na venkovní omítky? Kvalita omítky přímo souvisí s kvalitou a vzhledem konečné povrchové úpravy vnějšího zdiva. Kvalitní omítka na domě má tedy nejen estetickou funkci, ale plní i úkoly v oblasti tepelné a zvukové. Ukázka je určená pro amatéry kteří si chtějí sami omítnout nějakou zeď.


Dva dny před nahazováním jsem zdi ostříkal vodou, kvůli opláchnutí prachu a nečistot. Pro oko odborného dohledu však tento nátěr z výše uvedených důvodů potřebný není. Malování (včetně penetračního nátěru) lze provádět pouze na dobře vyzrálou vápennou omítku (až dní).


Malování na čerstvou omítku může způsobit skvrny ve výsledném nátěru. Složení směsí a jejich vhodnost pro různé typy použití však výrobci zpravidla uvádějí na obalech nebo v technických listech, takže se vyplatí vybrat si podle vašich potřeb omítku na webových stránkách výrobce a ve stavebninách pak jít na jistotu. Je to nutné zvláště při opravách tradičních vápenných omítek. Omítky jsou jedním z klíčových prvků každé stavby, neboť pomáhají dotvářet nejenom estetický vzhled stavby, ale tvoří také základ pro obklady nebo jinou finální povrchovou úpravu. Dlouhodobě tak musí zůstat dostatečně mechanicky odolné a soudržné.


Jak na venkovní omítku

Po zhotovení a omítníků již nezbývá nic jiného, než se pustit do omítání. Jádrovou omítku připravíme dle technologického návodu výrobce. Směs nasypeme do vody, důkladně promícháme elektrickým míchadlem a necháme cca minut odstát.


Důležité je, aby měla omítka správnou konzistenci a. Druhy omítky V dnešní době používáme dva základní druhy malty na omítku. První využívá jako pojiva cement a druhá sádru. Staré domy se starými izolacemi mívají téměř vždy poškozené omítky. Radikální opravy stojí statisíce, za několik stokorun lze alespoň provizorně opravit nejpostiženější místa.


Stačí koupit několik pytlů malty, penetraci, vybavit se základním nářadím a vědět, jak na to. Pokud jsou na zdivu staré vápenné omítky, nejsou vlhké a není na nich plíseň, oklepeme jen nesoudržná místa, vydrolené části a části, které při poklepu duní, což znamená, že nedrží na zdivu. Vápenná omítka je prodyšná. Mohl by vás zajímat také postup, jak opravovat prasklou či děravou zeď a omítky. Nanáší se ručně ocelovým hladítkem.


Je určen pro tenkovrstvé venkovní i interiérové omítky, na méně exponované povrchy se základní omítkou nebo na betonové panely. Na metr čtvereční plochy při souvislé tloušťce vrstvy milimetru vystačí 2-kilogramy materiálu. Prodejce tuto hodnotu nazývá vydatností. A rovněž lze vybrat omítku , která je na teplotu při omítání méně citlivá.


Každý zkušený zedník s léty praxe si dobře pamatuje na klasické „tříkolové“ omítání vnitřních stěn. Cementový špric, jádrová omítka a nakonec štuk, kterému se zřejmě nejen na moravském Slovácku říká. Než si dozvíme, jak se nanáší silikonová omítka, musíme si připomenout pár základních informací.


Oprava staré venkovní omítky. Postup : Je-li postaveno lešení, můžeme si omítku připravit k opravě. Pokud máme venkovní omítku štukovou, je zapotřebí si s sebou na lešení vzít ocelový kartáč, úzkou a širokou špachtli, a smetáček. Strukturovaná omítka: jak na to?


Jak na venkovní omítku

Silikonová omítka jak se nanáší? Namíchat maltu na omítku správné konzistence tak, aby se snadno nahazovala na stěnu, držela a přitom byla odolná a při zasychání se v ní netvořily výrazné trhliny, je pro někoho obtížné. Přinášíme vám návo jak správně namíchat maltu na omítku svépomocí. Ve druhé polovině minulého století bylo postaveno v Česku desetitisíce rodinných domků. Když se zamyslíme nad tím, co tyto stavby nejvíce charakterizuje, nemůžeme přehlédnout fenomén doby – břízolitové omítky.


A místo původní hmoty musíme nanést omítku novou. Ze staré omítky musí malba pryč. Zjistíme-li, že je původní omítka na většině své plochy dostatečně pevná, můžeme ji použít jako základ. V každém případě je však třeba odstranit malbu, a to všechny vrstvy, které byly za léta na sebe naneseny. Před nanesením je třeba zcela odstranit zasaženou původní omítku a dobře proškrábat spáry zdiva do hloubky až cm.


Na trhu je k dostání řada omítkových systémů pro vlhké zdi. Při realizaci sanační omítky svépomocí je dobré řídit se doporučením výrobce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky