středa 18. března 2020

Žitný chléb ze sušeného droždí

Jak upéct žitný chléb ze sušeného droždí. Sušené droždí se požívá především při pečení žitného chleba v domácí pekárně. Při použití sušeného droždí u pečení žitného chleba v troubě, se může stát, že těsto tolik nevykyne.


Rychlý, bez pěstování žitného kvásku. To je přesně recept v tomto videu. Náhradou za kvásek je droždí.

Díky tomu si můžete chléb upéct přesně ve. Vyberte si ze stovek receptů na Domaci chleba ze suseneho drozdi, které se vám budou snadno a rychle vařit. Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Domaci chleba ze suseneho drozdi.


Užijte si objevování nových porkrmů a jídel z nejlepších Domaci chleba ze suseneho drozdi receptů z čech i ze světa. Pro přípravu není zapotřebí žitný kvásek, ale po zvládnutí tohoto receptu doporučuji kváskový chleba rozhodně vyzkoušet. Chuťově je tento jednoduchý chléb výborný, můžete se těšit na voňavý bochníček, křupavou kůrku a jemnou, nadýchanou střídku. Jelikož jsem trochu lenošná, dávám suroviny přesně v pořadí do domácí pekárny, která celé hnětení udělá za mě.


Uhnětené těsto přendáme na vál a vypracujeme si bochánek – já dávám těsto kynout do ošatky a tak bochánek potřebu bramborovým škrobem, aby se mi těsto.

Tématické fráze: celozrnny zitny chleb recept na celozrnný žitný chleba recept na celozrnny zítný chleb celozrnný žitný chléb recept žitný chléb z droždí domácí celozrnný žitný chléb žitný chléb ze sušeného droždí celozrnný žitný chléb recept z droždí zitny chleba z droždí recept žitný chléb celozrnný. Správně vykynutý chléb poznáte, když na něj jemně zatlačíte prsty a těsto se nevrátí zpět. Na kynutí chleba jsou nejlepší pedigové ošatky, keramické mísy nebo plastové, které vyložíme utěrkou.


Nyní se podíváme na jednotlivé recepty a nakonec se dozvíte, jak upéct chleba ze sušeného droždí. Před pečením potřu těsto studenou vodou. Peču horkovzduchem cca min. Chleba nabude do výšky, ale nerozjede se.


Do trouby je vhodné dát kastrůlek nebo na pekáček trochu horké vody. Po upečení potřu studenou vodou a nakonec omastkem. Ve velké míse smíchejte teplou vodu, droždí a cukr. Voda nesmí být horká, spíše tělesné teploty, aby neznehodnotila droždí … Počkejte pár minut, dokud neuvidíte, že droždí je aktivní a vytváří bubliny na povrchu, potom přidejte ocet a olej. Nejlépe chutná v kombinaci se smetanovým sýrem nebo s kvalitní šunkou.


Do mísy nasypeme mouku, droždí , sůl a kmín, směs promícháme a zalijeme vodou a opět vše dobře promícháme. Domácí houstičky ze sušeného droždí. Jelikož moto mého blogu je S Alishou v kuchyni, aneb zdravější vaření s radostí a bez stresu – především to BEZ STRESU, tak moje recepty na chleby budou pouze ze sušeného droždí , nikoliv z domácího kvásku, jak je nyní trendem.


Také jsem si dělávala kváskový chleba a udržovala si v lednici svůj vlastní kvásek, ale. Není to tak dávno, co se znovu začal prosazovat doma upečený chleba. Vyzkoušejte ho taky, není to vůbec těžké!

Na vále nebo v míse smícháme mouku se solí, přidáme ocet, kmín, sušené droždí a postupně zaprac. Tématické fráze: domácí kváskový chléb kváskový chléb bez hnětení domácí chléb pečený v kastrolu chleba bez hnětení z domaciho kvasku domácí kváskový chleba žitný chléb s droždím kváskový chleba bez hnětení recept na domaci kvaskovy chleba domácí chléb sušené droždí chleb ze suseneho drozdi kvásek na. Základní dávka, která se dobře zpracuje ručním hnětačem, je 5g mouky. Chléb pečeme zásadně z hladké mouky. Pokud použijeme sušené droždí , musíme ho dát o polovinu více než čerstvého droždí.


Zaděláváme vlažnou vodou (vhodná teplota je kolem 35°C). Celozrnný žitný chléb jednak neobsahuje lepek (asi jen , ale nelepivého), jednak obsahuje značné množství vlákniny (a to je velmi důležité pro správnou funkci střeva), obsahuje značné množství vitamínů a minerálů, které lidské tělo dnes a denně potřebuje nutně k životu, navíc je téměř bez tuku. Předtím, než dáme chléb do trouby, můžeme vršek posypat kmínem nebo různými semínky. Pekařskou sůl nedoporučuji, povrch zvlhne a kůrka není křupavá.


Samotná příprava je velmi rychlá. Ráno před odchodem do práce zamícháme a po příchodu domů upečeme.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky