pondělí 25. června 2018

Dolská medovina recept

Dolská medovina se vyrábí kvašením roztoku včelího medu. Další ryze přírodní přísady podle jednotlivých tržních druhů jsou čistý líh kvasného původu, koření a hořčina. Deklarovaný obsah alkoholu a cukru je vždy dodržen a trvanlivosti medoviny je dosaženo bez použití chemických stabilizátorů. Jediné, co doporučuji, jest přísada chmele, na l asi tolik, co zavřeme do hrsti. Chmelem se zeslabí medová příchuť, medovina má slabě, ale příjemně nahořklou příchuť, také lépe kvasí.


Odvar z přísad se zcedí. Vyrábí se kvašením roztoku včelího medu. Pokud medovina stále kvasí, uzavřeme opět „na volno“ a necháme dalších několik týdnů pracovat a poté stejným způsobem stočíme. Zrání probíhá v temnu a chladnu Autor: Archiv ireceptar. Vhodné jako dárek, poslouží též jako ochutnávka Dolské medoviny.


Recept na domácí medovinu. Nyní vám představíme základní recept na výtečný a posilující medový nápoj, na který budete potřebovat me vodu, kvasinky a živnou sůl. Co budeme k výrobě medoviny potřebovat? Abyste docílili správného výsledku, musíte mít při ruce ty nejkvalitnější ingredience. Plný demižon opět opatříme kvasnou zátkou.


V případě, že je medovina dokvašena, přemístíme ji do místnosti s teplotou – °C (např. do sklepa). Medovina Dolská Mandlová 5l. Tradiční medovina ze včelího medu, vybrané kultury kvasinek, speciálního koření a dalších přírodních přísad. Po vychladnutí přidáme DOLSKÉ kvasinky, přikryjeme a necháme v teplotě – st.


Po dvou až třech dnech máme připraven zákvas pro kvašení medoviny. Název medovina pochází ze spojení medové víno. Výroba nápojů ze zkvašeného medu je doložena už v nejstarších kulturách – například ve starověkém Sumeru. Správná medovina je prúzračně čistá, zlatavé barvy, výrazně vonící po medu a koření.


Chutná sladce, jemně, s mírně nahořklou dochutí vyzývající k dalšímu napití. Při psaní toho to blogu mám před sebou skleničku - napoleonku, do tří čtvrtin naplněnou medovinou, s plátkem limetky a kostkou ledu. Teorii máme za sebou a můžeme začít „vařit“! Uvozovky jsou zde na místě, protože my používáme kvašení za studena, tedy při °C. Je to sice delší proces, výsledná medovina nicméně obsahuje více aromatických látek a má lepší chuť.


A tak jsme u něj už zůstali. Na vánočních trzích jí protečou tisíce litrů. Studenou medovinu podáváme při teplotě 12–16°C. Této teploty lze dosáhnout, pokud medovinu uchováváme v ledničce, a před servírováním ji necháme 1–minuty odstát ve sklenici při pokojové teplotě.


Aj medovina zažívala svoje obdobia väčšej, či menšej slávy. C) dokvasit (zátka probublává, na hladině se tvoří bublinky). Dnes sa medovina na naše stoly vracia. Pravda, ako u koho, záleží na chuti. Tradičná medovina sa pripravuje dvomi spôsobmi, za tepla a za studena.


Tu je recept na našu domácu medovinu, ktorú robíme naozaj v malom množstve.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky