Uvedené časy vysílání povelů HDO platí pro základní stav distribuční soustavy za normálních provozních podmínek. V případě nutnosti provedení provozních změn v distribuční soustavě, vyvolaných nepředvídanými okolnostmi, může dojít k lokálním a časově omezeným úpravám časů vysílání s dodržením pravidel pro vysílání. Pokud máte nastavenou dvoutarifní sazbu elektřiny, může například váš bojler, přímotop, akumulační kamna nebo tepelné čerpadlo začít HDO snadno využívat. Přijímač HDO je na vašem odběrném místě a časy přepnutí elektroměru z vysokého tarifu na nízký si řídí zcela sám. Kde HDO kód na přijímači najdete?
Vyberte si podle obrázku níže ten, který odpovídá vašemu typu přijímače. Po kliknutí na obrázek se vám zobrazí, kde je HDO kód na přijímači umístěn. Kó který na přijímači naleznete, použijte pro zjištění doby platnosti nízkého tarifu (levnější sazby elektřiny, dříve označované také jako noční proud). Hromadné dálkové ovládání ( HDO ), nízký a vysoký tarif. Jak zjistím časy spínání?
Chtěl bych mít nízký tarif (NT) v jiných časech než mám a. Dnes je téměř veškeré zapínání a vypínání nízkých tarifů řízeno dálkově ( HDO ) kódovanými impulsy po síti. Musíte si zjistit jaký máte nastavený kód na FMX přijímači a podle tohoto kódu zjistíte u svého dodavatele na inetu kdy je tento kód uplatněn pro nízký tarif. Levný prou nebo taky levný tarif. Cena elektřiny v Nízkém tarifu, ve Vysokém tarifu (VT, NT, nočního proudu, denního proudu) v distribučních oblastech ČEZ , E. Kontakty na distributory elektrické energie.
Jaké máte časy spínání HDO - Elektrika. Noční proud od ČEZ : Časy zapnutí a vypnutí se mění. U starších elektroměrů jde o samostatnou krabičku na rozvodné desce. Novější elektroměry již obsahují i řízení HDO.
Proč by vás přijímač HDO měl. VT, denní proud) a nízkého tarifu (NT, noční proud) se liší v závislosti na distributorovi, sazbě, ročním období či dnu v týdnu. Konkrétní čas vysílání zohledňuje například zatížení elektrizační soustavy, a proto není čas spínání HDO všude stejný.
Pro snazší orientaci v problematice HDO můžeme použít analogii s kabelovou televizí. Vysílač HDO je jako převodník televizního signálu do kabelových rozvodů. Pro vysílání signálu HDO se v ČR používají frekvence 183. Frekvence HDO používané v daném místě je třeba zohlednit při návrhu zařízení, u kterých by na daných frekvencích hrozila rezonance, nebo „odsávání“ HDO. Kód HDO budete muset zjistit od vašeho dodavatele.
Správně by měl být vylepen na štítku podle přiloženého obrázku. Nevím, jak pro vás, ale pro mě je dodavatel elektřiny a distributor jedno a to samé ( ČEZ , E.ON, PRE, Bohemia Energy apod.). HDO jsou závislé na distributorovi a lokalitě, kde je HDO namontováno.
Rozpis časů spínání se dá zjistit na stránkách distributora (zde pro ČEZ ). Nejprve je však nutné si zjistit kódy, které jsou vytištěny na konkrétním HDO. Podle kódu se v tabulce najdou příslušné časy spínání. Kód jsem našel napsaný na nálepce nalepené na přijímači HDO vedle elektroměru, mám kód 21 distributor ČEZ pro Středočeský kraj a hodnoty v aplikaci souhlasí s tím, co mě ukáže internetová aplikace ČEZ On-line.
HDO (hromadné dálkové ovládání) zapíná a vypíná určité spotřebiče a zároveň přepíná odběr elektřiny mezi vysokým a nízkým tarifem (noční proud). Naše stránky přizpůsobujeme podle toho, o které služby jste projevili zájem, a také sledujeme využití našich stránek.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.